Blogok

2019. március 24 – Nagyböjt 3. Vasárnapja

1.     A mai vasárnap, a szentmisék idején lehetőség van az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előterében, képviselőtestületünk tagjainál.

2.     Hétfőn lesz Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepe. Az este 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisén kerül sor a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. A misét zsolozsmával együtt tartjuk.

3.     Szerdán, 27-én Galgóczy Erzsébet boldoggá avatásáért mutatjuk be a reggel 7 órai szentmisét, utána felkeressük sírját a temetőben.

4.     A héten pénteken este ½ 6-kor lesz a templomban a gyerekek keresztútja, melyre szeretettel hívunk minden gyermeket!

5.     A Püspöki Konferencia az idén is meghirdette a tartós élelmiszer gyűjtést a rászoruló családok megsegítésére, mely március 25-től 31-ig tart. Az adományok szétosztásáról a Karitász fog gondoskodni. Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat -hétfőtől vasárnapig- kizárólag a szentmisék időpontjában hozzák, ezeket a templom előcsarnokában lévő mécségető elé lehet majd letenni. Napközben ne tegyünk oda csomagot!

6.     Előre jelezzük, hogy április 6-án, szombaton nagyböjti lelki napot  tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket Kocsis István atya, az Istenhegyi Szent László plébánia plébánosa tartja.

Lelki otthonunk az Egyház, 11. - 2019.03.25.

1./ 100 éve – 1919. március 21-én -  kiáltották ki a magyar kommünt, a Tanácsköztársaságot.

Tanulságos, és történelmileg hiteles sorokat olvashatunk a 100 évvel ezelőtti eseményekről Prohászka Ottokár székesfehérvári püspök Soliloquia-jában. Prohászka naplószerű följegyzéseit lelki napló-nak kezdte; majd az 1911-1922 közötti szakaszban a világ ügyeit is lejegyezte, de ezeket mindig a hit megvilágításába helyezte – írja Schütz Antal, a püspök írásainak sajtó alá rendezője. Áttekintve az 1919-es esztendő feljegyzéseit, érdemes néhány igen jellemző epizódot kiemelni.

2019. március 17 – Nagyböjt 2. Vasárnapja

1.     Jövő vasárnap lehetőség lesz az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előterében.

2.     Az idén is sor kerül a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. Az ünnepélyes ígérettételre Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepén, március 25-én hétfőn, az este 6 órai szentmisében kerül sor. Aki vállalja a 9 hónapon át végzett imádságot a veszélyben lévő magzatokért, jelentkezzen a plébánián vagy a plakáton jelzett e-mail címen.

3.     A Püspöki Konferencia az idén is meghirdette a tartós élelmiszer gyűjtést a rászoruló családok megsegítésére, mely március 25-től 31-ig tart. Az adományok szétosztásáról a Karitász fog gondoskodni. Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat kizárólag a szentmisék időpontjában hozzák, ezeket a templom előcsarnokában lévő mécségető elé lehet majd letenni. Napközben ne tegyünk oda csomagot!

4.     A gyerekek keresztútja március 29-én, pénteken este ½ 6-kor lesz a templomban. Minden gyermeket szeretettel hívunk!

5.     Előre jelezzük, hogy április 6-án, szombaton nagyböjti lelki napot  tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket Kocsis István atya, az Istenhegyi Szent László plébánia plébánosa tartja.

Lelki otthonunk az Egyház, 10. - 2019.03.18.

1./ Jövőtlen nemzedék – ezt szokták mondani a  mai fiatalokra. Egyetemre járnak, nyelveket beszélnek, egy jövendőbeli középosztály tagjai lehetnének, mégis jövő nélkül élnek. Mi az oka? A korosztályukban magasnak mondható munkanélküliség? A természetfeletti világ kiiktatása életükből? Valószínűleg mindkettő. Vajda János költőnket a XIX. században sokat foglalkoztatta a végtelenség és az örökkévalóság. A XXI. század embere azonban túlontúl be van zárva ebbe az immanens világba, amit evilágiságnak mondunk. Hiányzik a transzcendencia, vagyis az, ami túl van ezen a látható és fogható világon. Idős korban azonban az ember egyre nyitottabbá válik a transzcendens felé. A fiatal a jelenben él és kevésbé gondol a jövőre; az idősebb embernak már múltja van, és egyre többet gondol a jövőre: a transzcendens, természetfeletti világra. A hívő keresztényt foglalkoztatja az a kérdés is: milyen lesz a jövő egyháza? Milyen lesz az a plébánia, ahol most élek?