Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2019. március 24 – Nagyböjt 3. Vasárnapja

1.     A mai vasárnap, a szentmisék idején lehetőség van az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előterében, képviselőtestületünk tagjainál.

2.     Hétfőn lesz Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepe. Az este 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisén kerül sor a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. A misét zsolozsmával együtt tartjuk.

3.     Szerdán, 27-én Galgóczy Erzsébet boldoggá avatásáért mutatjuk be a reggel 7 órai szentmisét, utána felkeressük sírját a temetőben.

4.     A héten pénteken este ½ 6-kor lesz a templomban a gyerekek keresztútja, melyre szeretettel hívunk minden gyermeket!

5.     A Püspöki Konferencia az idén is meghirdette a tartós élelmiszer gyűjtést a rászoruló családok megsegítésére, mely március 25-től 31-ig tart. Az adományok szétosztásáról a Karitász fog gondoskodni. Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat -hétfőtől vasárnapig- kizárólag a szentmisék időpontjában hozzák, ezeket a templom előcsarnokában lévő mécségető elé lehet majd letenni. Napközben ne tegyünk oda csomagot!

6.     Előre jelezzük, hogy április 6-án, szombaton nagyböjti lelki napot  tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket Kocsis István atya, az Istenhegyi Szent László plébánia plébánosa tartja.

2019. március 17 – Nagyböjt 2. Vasárnapja

1.     Jövő vasárnap lehetőség lesz az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előterében.

2.     Az idén is sor kerül a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. Az ünnepélyes ígérettételre Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepén, március 25-én hétfőn, az este 6 órai szentmisében kerül sor. Aki vállalja a 9 hónapon át végzett imádságot a veszélyben lévő magzatokért, jelentkezzen a plébánián vagy a plakáton jelzett e-mail címen.

3.     A Püspöki Konferencia az idén is meghirdette a tartós élelmiszer gyűjtést a rászoruló családok megsegítésére, mely március 25-től 31-ig tart. Az adományok szétosztásáról a Karitász fog gondoskodni. Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat kizárólag a szentmisék időpontjában hozzák, ezeket a templom előcsarnokában lévő mécségető elé lehet majd letenni. Napközben ne tegyünk oda csomagot!

4.     A gyerekek keresztútja március 29-én, pénteken este ½ 6-kor lesz a templomban. Minden gyermeket szeretettel hívunk!

5.     Előre jelezzük, hogy április 6-án, szombaton nagyböjti lelki napot  tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket Kocsis István atya, az Istenhegyi Szent László plébánia plébánosa tartja.

2019. március 10 – Nagyböjt 1. Vasárnapja

1.     Nagyböjtben  minden pénteken este ½ 6- kor keresztutat végzünk.

2.     Hétfőn este 7 órakor  -a felnőtt katekézis idejében- híveink számára előadást tart a Rendőrkapitányság körzeti megbízottja. Az előadás témája: „Idős korban, biztonságban”. Mindenkit szeretettel várunk a hittanteremben.

3.     Jövő vasárnap, március 17-én délelőtt 9 órakor Teréz misét tartunk.

4.     Előre jelezzük, hogy az idén is sor kerül a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. Az ünnepélyes ígérettételre Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepén, március 25-én hétfőn, az este 6 órai szentmisében kerül majd sor. A részletekről később plakáton olvashatunk.

5.     Karitász csoportunk segítséget kér a beteglátogatások ellátására. Aki tudna ebben segíteni, annak heti rendszerességgel kellene 2-3 órás szolgálatot vállalnia. Érdeklődni, jelentkezni a plébánia irodán lehet.

6.     Nagyböjtre szóló gondolatokkal lelkipásztori levél jelent meg. Kérjük, vigyenek belőle egyet  egyet a szokott helyről.

2019. március 3 – Évközi 8. Vasárnap

1.     A múlt vasárnapi perselygyűjtés eredménye templomunkban 409.260 forint lett a katolikus iskolák javára.

2.     A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádást tartunk.

3.     A héten, március 6-án lesz hamvazószerda, szigorú böjti nap. Ezen a napon reggel 7-kor és este 6 órakor is tartunk szentmisét. A hamvazószerdai szentmiséken, valamint a jövő vasárnapi szentmiséken is lesz hamvazás.

4.     Nagyböjtben  minden pénteken este ½ 6- kor keresztutat végzünk.

5.     1 hét múlva hétfőn, március 11-én  este 7 órakor  - a felnőtt katekézis idejében- híveink számára előadást tart a rendőrkapitányság körzeti megbízottja. Az előadás témája: „Idős korban, biztonságban”. Mindenkit szeretettel várunk a hittanteremben.