Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2019. június 23. – Vasárnap – ÚRNAPJA

1. A mai vasárnap: Úrnapja. A 9 órai szentmise végén tartjuk az Úrnapi körmenetet.

1. Jövő vasárnap kerül sor a Péterfillérek országos templomi gyűjtésére.

1. Július – augusztus hónapban vasárnaponként csak délelőtt 9-kor, 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. A július 7-ei vasárnaptól tehát reggel ½ 8-kor nem lesz szentmise.

2019. június 16. – Szentháromság Vasárnapja

1. Hétfőn, 17-én este 6 órakor Teréz misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

1. A jövő vasárnap Úrnapja. Az Úrnapi körmenetet a 9 órai szentmise után tartjuk a szokott útvonalon. A szabadtéri oltárok felállításához, díszítéséhez segítő kezekre van szükség, melyre a sekrestyében lehet jelentkezni.

2019. június 2. – Vasárnap – Urunk Mennybemenetele

1. A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádást tartunk.

1. A héten lesz a júniusi elsőcsütörtök és elsőpéntek. Csütörtökön délután 5 órától az Oltáregylet imaórát tart a plébánián.

1. Jövő vasárnap lesz Pünkösdvasárnap, mely az idén június 9-ére esik. Ez -a régi egyházmegyei hagyomány szerint plébániánk szentségimádási napja. A szentségimádások tervezett rendje a következő:

A 9 órai szentmise után szentségimádás a gyermekeknek, majd délután: 2-től 6-ig,

az esti szentmise után pedig 8 óráig látogatható az Oltáriszentség.

1. Pünkösdhétfőn a máriaremetei kegytemplom kertjében ismét megrendezésre kerül az egyházmegyei majális, a Karizmák ünnepe. A részletes programról plakát tájékoztat.

1. Idén a plébániai hittanos tábort június 17-től 21-ig rendezzük meg. A táborral kapcsolatosan szülői értekezletet tartunk június 4-én, kedden este 6 órakor a hittanteremben, melyre feltétlenül várjuk a részt vevő gyermekek szüleit. A részvételi díjat is ekkor kell befizetni, melynek összege 31. 000 Ft. A jelentkezést csak a részvételi díj befizetésével tudjuk figyelembe venni.

2019. május 19. – Húsvét 5. Vasárnapja

1. A Táltos utcai Szent Kereszt Templom szervezésében idén is sor kerül a szokásos zenés családi sétahajózásra a Dunán, május 24-én pénteken este.

1. Jövő vasárnap, a 9 órai szentmise keretében lesz az elsőáldozás. A várhatóan nagyobb számú hívősereg miatt kevesebb ülőhelyre számíthatunk. Kérjük, hogy aki teheti, másik szentmisére jöjjön.