Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2019. szeptember 15. – Évközi 24. Vasárnap

1. 17-én, kedden este 6 órakor Teréz misét tartunk, reggel nem lesz szentmise.

1. A héten megkezdtük a plébániai hitoktatást. A hittanórák beosztása a hirdetőtáblán olvasható.

2020 tavaszán esedékes templomunkban a bérmálás kiszolgáltatása. Erre 12 éves kortól lehet jelentkezni.

Ismét meghirdetjük a felnőtt katekumenátus lehetőségét is. Erre az jelentkezhet, aki még nincs megkeresztelve; vagy megkeresztelték, de még nem volt elsőáldozó és bérmálkozó. Kérjük, hogy ilyen szándékukat szeptember végéig jelezzék a plébánia irodán.

2019. szeptember 8. – Évközi 23. Vasárnap

1. A héten megkezdjük a plébániai hitoktatást. A hittanórák beosztása a hirdetőtáblán olvasható.

Ismét meghirdetjük a felnőtt katekumenátus lehetőségét is. Felnőtt katekumenátusra az jelentkezhet, aki még nincs megkeresztelve; vagy megkeresztelték, de még nem volt elsőáldozó és bérmálkozó. Kérjük, hogy ilyen szándékukat szeptember végéig jelezzék a plébánia irodán.

1. Az Ars Sacra fesztivál keretében, a Nyitott templomok napja alkalmából szeptember 14-én, szombaton az esti szentmise után koncertet rendezünk templomunkban. Az „O salutaris hostia” című műsorban szakrális műveket ad elő templomi énekkarunk, valamint kántorunk és felesége, a Balázs házaspár. Mindenkit szeretettel hívunk!

2019. június 23. – Vasárnap – ÚRNAPJA

1. A mai vasárnap: Úrnapja. A 9 órai szentmise végén tartjuk az Úrnapi körmenetet.

1. Jövő vasárnap kerül sor a Péterfillérek országos templomi gyűjtésére.

1. Július – augusztus hónapban vasárnaponként csak délelőtt 9-kor, 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. A július 7-ei vasárnaptól tehát reggel ½ 8-kor nem lesz szentmise.

2019. június 16. – Szentháromság Vasárnapja

1. Hétfőn, 17-én este 6 órakor Teréz misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

1. A jövő vasárnap Úrnapja. Az Úrnapi körmenetet a 9 órai szentmise után tartjuk a szokott útvonalon. A szabadtéri oltárok felállításához, díszítéséhez segítő kezekre van szükség, melyre a sekrestyében lehet jelentkezni.