Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2020. március 15. – Nagyböjt 3. Vasárnapja

1./ A rászorulók részére rendezett tartós élelmiszer gyűjtésre március 15-22. között kerül sor (vasárnaptól vasárnapig). Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat kizárólag a szentmisék időpontjában a templom előcsarnokában lévő mécségető elé tegyék le.

2./ Kedden, 17-én este 6 órakor Teréz-misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

3./ Előre hírdetjük, hogy az idén is sor kerül a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. Az ünnepélye ígérettételre Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, március 25-én, szerdán, az este 6 órai szentmisében kerül sor. Aki vállalja a 9 hónapon át végzett imádságot a veszélyben lévő magzatokért, jelentkezzen a plébánián vagy a plakáton jelzett e-mail címen.

4./ Előre jelezzük, hogy Nagyböjt 5. vasárnapján, március 29-én a 11 órai szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét. A betegek kenetét azok is kérhetik, akik korábban már felvették ezt a szentséget. Kérjük, hogy erre szíveskedjenek a sekrestyében előzetesen feliratkozni és végezzenek szentgyónást.

5./ A koronavírus-járvány miatt hétfőtől az iskolák is bezárnak. Ennek megfelelően a plébániai hittanórák és felnőtt katekézisek is elmaradnak. A szombatra (március 21.) hírdetett nagyböjti lelki nap szintén elmarad. A szentmisék, ill. a csütörtök esti egyéni adoráció a kitett Oltáriszentség előtt tobábbra is meg lesz tartva.

6./ Mivel az idősebb hívekre – 60 év felettiekre, valamint súlyos és krónikus betegségben szenvedőkre – a vírusveszély fokozottabb, Erdő Péter bíboros úr az Egyházi Törvénykönyvben rögzített jogánál fogva felmentést ad a vasárnapi szentmisén való részvétel alól azoknak, akik jogosan félnek a fertőzéstől. Azonban otthonukban próbáljanak többet imádkozni, s rádión, vagy TV-n keresztül szentmise közvetítésbe bekapcsolódni.

Erdő Péter bíboros úr egy imádságot írt a járvánnyal kapcsolatban, melyet sokszorosítva a templom beljesében lévő fapersely tetején helyeztünk el. Ebből családonként vigyünk egyet-egyet, és otthon akár naponta mondjuk el.

2020. március 8. – Nagyböjt 2. Vasárnapja

1. Az idei nagyböjtben is lesz tartós élelmiszer gyűjtés a rászoruló családok megsegítésére, mely március 15-től 22-ig tart. Az adományok szétosztásáról a Karitász fog gondoskodni. Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat –jövő vasárnaptól- kizárólag a szentmisék időpontjában hozzák, ezeket a templom előcsarnokában lévő mécségető elé lehet majd letenni. Napközben ne tegyünk oda csomagot!

2. Előre jelezzük, hogy március 21-én, szombaton nagyböjti lelki napot tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket Dr. Papp Tamás atya, a Remetekertvárosi Szentlélek templom plébánosa tartja.

3. Nagyböjt 5. vasárnapján, március 29-én a 11 órai szentmise keretében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét. A betegek kenetét azok is kérhetik, akik korábban már felvették ezt a szentséget. Kérjük, hogy erre szíveskedjenek a sekrestyében előzetesen feliratkozni és végezzenek szentgyónást.

4. A Gazdagréti Szent Angyalok templomban a héten szombaton, március 14-én nagyböjti lelki napot rendeznek, Mijo Barada vezetésével. A részletes program plakáton olvasható.

2020. március 1. – Nagyböjt 1. Vasárnapja

1. A múlt vasárnapi perselygyűjtés eredménye templomunkban 360.140 forint lett a katolikus iskolák javára.

1. A héten volt hamvazószerda, megkezdődött a Nagyböjt. A mai vasárnap minden szentmisén lesz hamvazás.

2. Nagyböjtben minden pénteken este ½ 6- kor keresztutat végzünk.

3. A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádást tartunk.

2020. február 23. – Évközi 7. Vasárnap

1. A mai vasárnap országos templomi gyűjtést tartunk a Katolikus iskolák javára.

1. A héten, február 26-án lesz Hamvazószerda, szigorú böjti nap. Ezen a napon reggel 7-kor és este 6 órakor is tartunk szentmisét. A hamvazószerdai szentmiséken, valamint a jövő vasárnapi szentmiséken is lesz hamvazás.

1. Nagyböjtben minden pénteken este ½ 6- kor keresztutat végzünk.

1. A jövő vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádást tartunk.