Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

Évközi 12. vasárnap, 2020. június 21.

1./ A járványügyi vészhelyzet megszűnésével a templomokban a szájmaszk viselése és másfél méteres távolságtartás nem kötelező. A kézbeáldoztatás viszont javasolt, miként a szenteltvíztartó üresen tartása is.

2./ Előre jelezzük, hogy július és augusztus hónapokban a vasárnap reggeli ½ 8-as szentmisét megtartjuk, de orgona nélküli csendes szentmise lesz.

ÚRNAPJA, 2020. június 14

1./ Június 17-én, szerdán este 6 órakor Teréz-misét tartunk. Ezen a napon reggel nem lesz szentmise.

2./ Június 19-én pénteken Jézus Szíve főünnepe van, este 6 órakor szentmise.

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA 2020. június 7.

1./ A Magyar Püspöki Konferencia Úrnapjától – június 14-től – a vasárnapi szentmisén való részvétel alóli felmentést visszavonta. Idősebb, veszélyeztetett ill. beteg testvéreinkre azonban a szentmisehallgatási kötelezettség nem vonatkozik.

2./ Plébániánkon az úrnapi körmenet idén elmarad.

3./ Kedden (június 9.) templomunkban szentségimádási napot tartunk. A kitett Oltáriszentség imádására a reggel 7 órai szentmise után ½ 9-ig, illetve este 6 órától 8 óráig lesz lehetőség.

2020. május 24. URUNK MENNYBEMENETELE

1./ A járvány miatt továbbra is érvényben maradnak a következő előírások:
- a szenteltvíztartó üres marad
- szentmise alatt a békeköszöntésnél nincs kézfogás
- perselyadományainkat a szentmise után dobjuk be a megjelölt perselybe
- az állami előírás szerint közösségi térben viseljünk szájmaszkot és tartsunk kellő távolságot

2./ A járvánnyal kapcsolatos lelkipásztori levélből egyet-egyet vigyünk magunkkal.

3./ A plébániai felnőtt- és gyermek katekézisek ebben a tanévben már nem folytatódnak, de a plébánia honlapján találunk fiataloknak és felnőtteknek szóló írásokat. A honlap elérhetősége: farkasretiplebania.hu

4./ Az elsőáldozás éppen a mai vasárnapon lett volna, de a járvány miatt el kellett halasztani. Kérjük az érintett szülők jelentkezését – telefonon, interneten vagy személyesen – a későbbi időpont kitűzése céljából
Az ugyancsak elhalasztott bérmálás ügyében az érsekség dönt, ennél többet nem tudunk.